Aprunājoties ar zvejniekiem, makšķerniekiem un maluzvejniekiem, noskaidrojas, ka 80% legālo makšķernieku un zvejnieku, ir arī maluzvejnieki. Un tas esot pavisam godīgs procents.

Aptaujājot vairākus maluzvejniekus un vides inspektorus, noskaidrojās, ka Latvijas vidējais maluzvejnieks ir no 40-55 gadiem, vīrietis. Ir noķertas arī šī vecuma sievietes, bet tādi gadījumi ir stipri maz.  Maluzvejnieki iedalās divās kategorijās:

  • Tādi, kuri ar maluzvejniecību nodarbojas iztikas pelnīšanai

Starp tādiem ietilpst personas, kuras jau no krievu laikiem  nodarbojas ar nelegālu zveju, jo tad tas tika darīts, lai būtu ko darīt un kā nopelnīt. Diemžēl no veciem ieradumiem ir grūti atteikties, tad tas arī tiek turpināts. Liela daļa šo maluzvejnieku ir alkoholiķi, kuri nelegāli zvejo, lai nopelnītu sev jaunai alkohola devai. Tie gan nav lielākā posta darītāji, jo ir ļoti niecīgi apjomi. Cik saprotams, viņiem nav pat tik daudz līdzekļu, lai iegādātos makšķernieka karti.

Nākamie iztikas pelnītāji, nelegāli zvejojot, ir personas, kuras to dara ar lieliem apjomiem, lai iegūto nelegālo lomu realizētu plaša patēriņa tirdzniecībai. Šiem maluzvejniekiem ir viss nepieciešamais aprīkojums, lai strādātu uz lieliem apjomiem. Cik zināms, šādu zivju realizēšana notiek arī Latvijas tirgos, kur nelegālā zivs tiek iejaukta legālajā un to atrast ir diezgan neiespējami.

  • Tādi , kas ar to nodarbojas adrenalīna pēc

Tāda kategorija maluzvejnieku, kuriem ir nepieciešamas asas izjūtas, kuri to dara sporta pēc, ne peļņas, arī ir liela daļa. Šiem maluzvejniekiem nelegālai zvejai nepieciešamais aprīkojums un ekipējums ir augstākās kvalitātes, nesalīdzināmi labāks kā, piemēram, vides inspektoram vai pašvaldības policijai. Viņi pārvietojas ar augstas klases mašīnām un piespriesto soda apmēru apmaksā jau nākamajā dienā.