Maluzvejnieku lomi ir dažādi un dažādiem mērķiem paredzēti. Diemžēl Latvijā nav vienota sistēma, kā arī netiek veikta atrasto zivju uzskaite, lai parādītu kādas zivju sugas un cik daudz konkrētās zivis nonāk maluzvejnieku slazdos. Bet ir zināms, kuras zivis visbiežāk nonāk Maluzvejnieka lamatās.

Visvairāk ķertās zivis ir lašveidīgās sugas zivis, kuru resursiem tiek nodarīts vislielākais zaudējums. Šī zivis maluzvejniekiem ir visiecienītākās. Tās ir visvērtīgākās zivis, pēc kurām ir liels pieprasījums.

Upes nēģis

Ķermenis čūskveida, kails. Mute ar zobiem piesūcekņa piltuvē. Vēdera spuru un krūšu spuru nav. Mugura un sānu augšdaļa tumši zilganzaļa, zilganpelēka vai zaļganbrūna, sānu apakšdaļa un vēders pelēcīgs, zeltains vai balts

.

Jūras Nēģis

Ķermenis čūskveida, kails. Mute ar zobiem piesūcekņa piltuvē. Muguras spuras divas, atdalītas viena no otras. Mugura un sānu augšdaļa dzeltenbrūna, zaļganbrūna vai pelēcīgi zilgana ar melniem vai tumši brūniem plankumiem, sānu apakšdaļa un vēders balts.


Lasis

Ķermenis slaids, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute ar zobiem, vērsta uz priekšu. Mugura zaļgani vai zilgani pelēka, sāni un vēders sudrabains. Uz sāniem, galvenokārt virs sānu līnijas, nelieli melni x-veida plankumi.


Strauta forele

Ķermenis slaids, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute ar zobiem, vērsta uz priekšu. Mugura zaļganbrūna, sāni zaļgandzelteni, vēders dzeltenīgs.


Līdaka

Ķermenis slaids, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute ar lieliem zobiem, vērsta uz priekšu. Mugura zaļganmelna, sāni zaļgani pelēcīgi vai brūngani ar dzeltenīgiem plankumiem. Muguras spura, anālā spura un astes spura ar tumšiem plankumiem.


Zutis

Ķermenis čūskveida, klāts ar sīkām zvīņām, izskatās kails. Mute ar sīkiem zobiem, vērsta uz priekšu. Mugura un sānu augšdaļa zaļganbrūna, sānu apakšdaļa un vēders dzeltenīgs.


Plaudis (Breksis)

Ķermenis augsts, no sāniem saplacināts. Mute vērsta nedaudz uz leju. Mugura zilganpelēka, sāni un vēders sudrabains. Lielāki īpatņi (l > 23 cm) bronzas krāsā.


Asaris

Ķermenis samērā augsts, no sāniem saplacināts. Mute ar sīkiem zobiem, vērsta uz priekšu. Mugura zaļganbrūna, sāni zaļgandzelteni, vēders dzeltenīgs vai balts. Uz sāniem 5-9 tumšas šķērssvītras. Pirmās muguras spuras galā melns plankums. Vēdera spuras, anālā spura un astes spura sarkana vai oranža.


Rauda

Ķermenis samērā augsts, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute vērsta uz priekšu vai nedaudz uz leju. Mugura zilganzaļa vai zilganbrūna, sāni un vēders sudrabains


Rudulis

Ķermenis samērā augsts, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute vērsta uz augšu (uz priekšu). Mugura zilganpelēka, zaļganpelēka vai zaļganbrūna, sāni un vēders zeltains.


Zandarts

Ķermenis slaids, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute ar lieliem zobiem, vērsta uz priekšu. Mugura zilganzaļa vai zilganpelēka, sāni un vēders tumši sudrabains. Uz sāniem 8-14 tumšas šķērssvītras. Krūšu spuras, vēdera spuras un anālā spura dzeltenīga. Astes spuras un abas muguras spuras ar tumšiem plankumiem.


Menca

Ķermenis vārpstveida, galva liela. Augšžoklis garāks par apakšžokli, uz kura atrodas labi attīstīts tausteklis. Acis mazas. Trīs viena no otras pilnīgi atdalītas muguras spuras un divas anālās spuras. Astes spura gandrīz taisna. Sānu līnija gaiša, puslokā izliecas virs krūšu spuras. Mugura un galvas augšdaļa no zaļganpelēkas līdz olīvzaļai ar daudziem tumšiem plankumiem. Sāni gaišāki, vēders balts vai netīri balts.


Repsis

Ķermenis slaids, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute vērsta uz augšu. Mugura zilganzaļa, sāni un vēders sudrabains. Vēdera spuras pamatnes daļā var būt sarkanīgas.


Vimbas

Ķermenis samērā slaids, no sāniem nedaudz saplacināts. Mute vērsta uz leju. Mugura zilganpelēka, sāni un vēders sudrabains. Krūšu spuras, vēdera spuras un anālā spura dzeltenīga, pirms nārsta kļūst sarkanīga. Pirms nārsta tēviņiem uz galvas izveidojas nārsta kārpiņas.